Bilim ve onun ürünü olan teknolojiyi üretmeyen toplumlar, bağımsızlıklarını, dolayısıyla mutluluklarını yitirirler...

18 Ocak 2017 Çarşamba

Android Nougat Güncellemesi

Bilindiği üzere 2016'nın sonlarına doğru Google, kendi ürettiği telefonlarına ve aynı zamanda birlikte çalıştığı telefon markalarına Android 7.0 Nougat versiyonuyla kullanıcıları tanıştırmıştı.
Şayet 2017 yılında Dünya devi markaların daha android nougat sürümleriyle kullanıcıları tanıştırmaması çok üzücü bir durum.  Tabiki geleceğine dair söylemler olsada, bu kadar uzun sürmesi açıkçası android kullanıcıları için can sıkıcı bir durum diyebilirim. İlerleyen zamanlarda elbet bu yeni sürüm gelecektir. Bazı internet sitelerinde hangi telefonlara geleceğine dair listeler oluşturulmuş durumda. 
    Örnek vereyim; Samsung firmasının Android nougat sürümünü hangi marka telefonlara yükselteceğinin listesinin belli olduğu söylemleri var. Görüldüğü üzere fiyat/performans ürünü olan yani açıkçası düşük maliyetli olan telefonlara yer verilmediğini görüyorum. Şayet 2016 sonlarında yeni çıkardığı telefon modellerine örneğin; Samsung galaxy j7 modeline Android Nougat sürümüne gelmezse inanın çok üzücü bir durum. Listelerde yer verilmemiş durumda. Inanın Dünya devi olan bir marka yeni çıkardığı bir telefona güncel sürüm vermediği takdirde kullanıcıların ilgilerinden ziyade ilgisizliklerine ve aynı zamanda uzaklaşmalarına sebep olacaktır. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder